Na únavu, detoxikáciu a doplnenie vitamínov: hrášok je nielen chutný, ale je zároveň aj hodnotný. Pozrite sa, prečo je dobré, ak budete konzumovať hrášok!
Hrášok bol známy už aj v Egypte a veľmi rýchlo ho začali pestovať ako úžitkovú rastlinu, ale nebol neznámy ani pre starovekých Grékov a Rimanov. Neskôr v Európe sa najprv podával kravám ako krmivo, aby bolo ich mlieko sladšie. Až v období Ľudovíta XIV. ním začali experimentovať dvorní kuchári. Pozriete sa, na čo všetko je hrášok dobrý okrem toho, že je chutný!
Hrášok má vysokú výživovú hodnotu a obsah bielkovín, vo veľkej miere obsahuje vitamíny B a C, a obsah železa, zinku, fosforu, horčíka a draslíka tiež nie je zanedbateľný.
Hrášok môže byť výborným riešením na stabilizáciu krvného tlaku, a táto drobná lahôdka má priaznivý vplyv aj na kardiovaskulárne ochorenia.
U precitlivených ľudí môže hrášok spôsobiť nadúvanie, ale je dôležité vedieť aj to, že pri detoxikačnej kúre môže urobiť dobrú službu: pomôže odstrániť nahromadené usadeniny zo stien čriev a účinne podporuje trávenie.
Pretože konzumácia hrášku podporuje činnosť buniek, ktoré produkujú energiu, tieto drobné zelené bobule ponúkajú riešenie na zahnanie únavy a organizmus naplnia energiou.
Hrášok má obrovské množstvo využitia, konzumovať je možné aj jeho šupku. Samozrejme, najlepšie je, ak sladké zelené bobuľky zjete surové – v tomto prípade sú ideálne na maškrtenie-, ale môžete z nich pripraviť aj polievku, oblohu alebo šalát, jeho využitiu kladie medze iba Vaša fantázia.