Mnohí považujú bulímiu iba za poruchu prijímania potravy dospievajúcich dievčat, pritom sa môže objaviť aj u dospelých žien, ba dokonca aj u mužov. Často býva vyvolávacou príčinou kritická životná situácia, alebo kríza v súkromnom živote, ktorá má za následok bezmedzné prejedanie sa. Jedlo vtedy spôsobuje znižovanie napätia a znamená jediný zdroj radosti. Ženy trpiace poruchou príjmu potravy môžu potajomky trpieť celé roky, ale za pomoci psychológa je väčšina prípadov liečiteľná.
V pozadí bulímie u dospelých žien sú psychické problémy a nedostatok sebavedomia. Tieto ženy majú pocit, že sa musia vyrovnať krajším a mladším súperkám, najmä ak sa ich manželstvo/vzťah rozpadlo pre neveru partnera. Ten, kto ostane po viacerých rokoch náhle sám, sa často obviňuje, považuje sa za škaredého, nesprávne posudzuje seba samého, myslí si, že okolie ho dokáže lepšie prijať, ak má atraktívny zovňajšok. Vtedy začína so zúfalými diétami a v prípade ich neúspechu sa odmeňuje jedlom, obzvlášť sladkosťami.
Potom, ako sa stanú tieto „jedlá na odmenu“ stále častejšími, prípadne ich sprevádza aj pár kíl navyše, začnú tieto ženy uvažovať, ako by mohli pokračovať v tomto obradnom jedení bez toho, aby pribrali. Vtedy prichádza na rad vyvolávanie zvracania, alebo neustále užívanie preháňadiel s nedohľadnými následkami. Naruší sa látková výmena, poškodzuje sa tráviaca sústava, slabne imunitný systém, začínajú sa kaziť zuby a nastúpia prejavy nedostatku v podobe vypadávania vlasov a problémov s pokožkou. V závažnejšom prípade môže vzniknúť trhlina v žalúdku, podráždenina hltana vplyvom zvracanej žalúdočnej kyseliny, dokonca sa následkom nedostatku draslíka môže vyskytnúť aj srdcová arytmia. Pocit viny kvôli prejedaniu sa však je silnejšie ako obavy o zdravie, preto tieto ženy so svojími zvykmi pokračujú.
Bulímia vyskytujúca sa v kruhu dospelých žien - rovnako ako u ich mladých spoločníčok - si vyžaduje v každom prípade odbornú liečbu. Úspešná môže byť psychoterapia, alebo psychiatrická medikamentózna liečba. Osvojenie si relaxačných techník na zmiernenie pocitu úzkosti môže byť opornou barlou počas liečby. Významná roľu v prekonaní choroby zohráva aj podpora rodinných príslušníkov a priateľov.